12/03/2020

Corona Virüsten Korunmanın Yolunu Uzaklarda Aramayın
Burnunuzun Dibinde Duruyor

Ülkemizin etrafı corona virüs ile çevrilmişken Türkiye hemen hemen hiç etkilenmedi. Bizde çok onlarda az tüketilen bir şey farkında olmadan bizi koruyor.

Türkiye bir geçiş ülkesi. Ülkeler arası yolculuk yapanların birçoğu Türkiye'de bulunan otobüs terminallerinde ve havalimanlarında aktarma yaparak başka ülkelere gidiyor. Yurt dışından gelen milyonlarca insan ülkemiz üzerinden başka ülkelere gidiyorken corona virüsün ülkemize hiç uğramamış olması pek mümkün görünmüyor.

Corona virüs yüzünden ülkemizin etrafındaki ülkelerin tamamı etkilenirken Türkiye hemen hemen hiç etkilenmedi. Bunun bir tek sebebi olabilir, bizde çok onlarda az tüketilen bir şeyin virüsün etkisini azaltıp vücut direncini artırması. Kültürel yapımız ve beslenme alışkanlıklarımız farkında olmadan bizi bu tüm dünyanın kabusu olan lanet virüsten koruyor.

Şüphesiz ki bizi koruyan nedenlerden birisi millet olarak temizliğe önem veriyor olmamız. Dünyada ellerini yıkama oranı yüksek olan ve temizliğe önem veren ülkeler arasında en üst sıralardayız. Peki ama tek neden temizlik mi ? Temizlikte üst sıralarda olduğu halde corona virüsten etkilenmiş ülkeler de var. O zaman bir başka nedan daha olmalı. Farkında olmadan yaptığımız bir şey bizi koruyor olmalı. Bizim çok onların az yaptığı bir şey.

Bu durumda en büyük olasılık milli içeceğimiz AYRAN. Ülkemizde bol miktarda tüketilirken diğer ülkelerde çok az tüketiliyor. Onlar daha çok gazlı, asitli, şekerli yapay içecekleri tüketiyorlar. Yaklaşık 10 yıl önce kullandığımız çin malı bir MR görüntüleme cihazının tamiri için Çin'den bir çinli mühendis gelmişti. Konukseverliğimizi göstermek için adama Adana kebabın yanında ayran söyledik. Yaklaşık beş dakika ayranı inceledikten sonra bize ayranı göstererek "Bu nedir ?" dedi. Adam hayatında hiç ayran görmemiş. Kendisine "Bu bir roket yakıtı" desek ona bile inanırdı.

Mucize Formül Ayran

"Ayran ile corona virüsün ne alakası var ?" diye bir soru aklınıza gelebilir. Ayran, içerisinde sizi virüslere karşı koruyan üç doğal mucize barındırıyor; yoğurt, tuz ve su.

Virüslerden Korunmak İstiyorsanız
Sofranızdan Ayranı Eksik Etmeyin

Ayran içtiğiniz zaman içerisinde bulunan yoğurt bağışıklık sisteminizi güçlendirir, tuz boğazınıza yapışmış olan virüsleri yok eder, su bir taraftan virüslerin neden olabileceği yüksek ateşi engellerken bir taraftan da kan dolaşımınızı düzenleyerek vücut direncinizi artırır. Eğer yüksek tansiyon hastalığınız yoksa hafif tuzlu bir ayran size doğal bir koruma sağlayacaktır. Yüksek tansiyon hastalığınız varsa ağzınızı arasıra tuzlu suyla gargara yapıp ağzınızdaki tuzlu suyu boşaltıp, sonra da normal suyla ağzınızı çalkalayarak ağzınızdaki suyu boşaltmanız ve tuzsuz bir ayran içmeniz yine size doğal bir koruma sağlayacaktır. Dünya corona virüs ve diğer virüslerden korunmak istiyorsa beslenme alışkanlıklarını değiştirerek hiçbir faydası olmayan gazlı, asitli, şekerli içecekleri bırakıp ayran içmeye başlamaldır.

www.radyolojinet.com


Corona Virüsten Korunmanın Yolunu Uzaklarda Aramayın