38 Nerenin Plakası ? 38 Plaka Nerenin ?

38 Nerenin Plakası ?

KAYSERİ

38 Nerenin Plakası ? 38 Hangi İlin Plakası ? 38 Hangi İlin Plaka Kodu ? 38 Hangi İlin Plaka Numarası ? 38 Plaka Neresi ? Kayseri Plaka Kodu Ne ? Kayseri Plaka Numarası Ne ? Kayseri Plakası Ne ?

Önceki 38 Sonraki
Oyun Oyna Video İzle Fıkra Oku

38 Nerenin Plakası ?

Ülkemizde 81 il bulunuyor. Bulunan her il farklı bir plaka koduna sahip. Plakaların başında bulunan iki rakam plaka kodudur. Bu kod, bulunduğu aracın hangi ile kayıtlı olduğunu gösterir.

38 numaralı plaka kodu 【Kayseri】 iline ait plaka kodudur.

Aracın plakasındaki kodun 38 olması halinde aracın 【Kayseri】 iline kayıtlı olduğu anlaşılır.

Taşıt Plakası Nedir ?

Taşıt plakası, bir taşıtın devlet mercilerince tanınır, sorumluluğunun kimde olduğu bilinir ve trafiğe çıkabilir olduğunu gösteren, taşıta ait olan gerekli kayıtlara kolayca ulaşılmasını sağlayan, taşıta sağlam bir şekilde tutturan ufak bir tabeladır.

Dünyada taşıt plakası İlk olarak 1893 yılında Fransa’da kullanılmaya başlanmıştır. Türkiye'de taşıtlar için kullanılan plaka kodları, 227 Eylül 1962 tarihinde yayımlanan bir yönetmelik ile düzenlenmiştir.

Oyun Oyna Video İzle Fıkra Oku

38 Plaka Kodu

Ülkemizde 38 plaka kodunu kullanan 【Kayseri】 ilidir. 38 plaka koduna sahip olan 【Kayseri】, İç Anadolu bölgesinin şehirlerinden birisidir. 38 plaka kodunun 【Kayseri】 iline ait olduğunu bilirseniz, bu şehir hakkında daha geniş bilgiler alabilirsiniz.

【Kayseri】, İç Anadolu bölgesinde bulunan bir şehirdir. Türkiye'de bir arcacın 38 plaka kodunu taşıması o aracın 【Kayseri】 ilinde kayıtlı olduğunu gösterir. Ülkemizin herhangi bir yerinde 38 plaka kodunu taşıyan bir araç görürseniz, bu plaka kodunu kullanan ilin 【Kayseri】 olduğunu bilmelisiniz.

38 Plaka Numaralı İlimiz Hangisidir ?

Türkiye'de her ilin farklı özellikleri olduğu gibi plaka kodları da farklıdır. Plaka kodu sayesinde hangi ilin hangi plakaya sahip olduğunu ve hangi plakanın hangi ili gösterdiğini bilmek kolaylaşır. 38 numaralı plakayı taşıyan il İç Anadolu bölgesinin 【Kayseri】 ilidir.

Her ile ait olan plaka kodu birbirinden farklı olarak verilmiştir. Plaka kodlarının farklı olması, herhangi bir karışıklık çıkmasının önler. Seyahat ederken 38 plaka koduna rastlarsanız, bu kodu kullanan ilimizin 【Kayseri】 olduğunu bilirsiniz.

Anahtar Kelimeler