61 Nerenin Plakası ? 61 Plaka Nerenin ?

61 Nerenin Plakası ?

TRABZON

61 Nerenin Plakası ? 61 Hangi İlin Plakası ? 61 Hangi İlin Plaka Kodu ? 61 Hangi İlin Plaka Numarası ? 61 Plaka Neresi ? Trabzon Plaka Kodu Ne ? Trabzon Plaka Numarası Ne ? Trabzon Plakası Ne ?

Önceki 61 Sonraki
Oyun Oyna Video İzle Fıkra Oku

61 Nerenin Plakası ?

Ülkemizde 81 il bulunuyor. Bulunan her il farklı bir plaka koduna sahip. Plakaların başında bulunan iki rakam plaka kodudur. Bu kod, bulunduğu aracın hangi ile kayıtlı olduğunu gösterir.

61 numaralı plaka kodu Trabzon iline ait plaka kodudur.

Aracın plakasındaki kodun 61 olması halinde aracın Trabzon iline kayıtlı olduğu anlaşılır.

Taşıt Plakası Nedir ?

Taşıt plakası, bir taşıtın devlet mercilerince tanınır, sorumluluğunun kimde olduğu bilinir ve trafiğe çıkabilir olduğunu gösteren, taşıta ait olan gerekli kayıtlara kolayca ulaşılmasını sağlayan, taşıta sağlam bir şekilde tutturan ufak bir tabeladır.

Dünyada taşıt plakası İlk olarak 1893 yılında Fransa’da kullanılmaya başlanmıştır. Türkiye'de taşıtlar için kullanılan plaka kodları, 227 Eylül 1962 tarihinde yayımlanan bir yönetmelik ile düzenlenmiştir.

Oyun Oyna Video İzle Fıkra Oku

61 Plaka Kodu

Ülkemizde 61 plaka kodunu kullanan Trabzon ilidir. 61 plaka koduna sahip olan Trabzon, Karadeniz bölgesinin şehirlerinden birisidir. 61 plaka kodunun Trabzon iline ait olduğunu bilirseniz, bu şehir hakkında daha geniş bilgiler alabilirsiniz.

Trabzon, Karadeniz bölgesinde bulunan bir şehirdir. Türkiye'de bir arcacın 61 plaka kodunu taşıması o aracın Trabzon ilinde kayıtlı olduğunu gösterir. Ülkemizin herhangi bir yerinde 61 plaka kodunu taşıyan bir araç görürseniz, bu plaka kodunu kullanan ilin Trabzon olduğunu bilmelisiniz.

61 Plaka Numaralı İlimiz Hangisidir ?

Türkiye'de her ilin farklı özellikleri olduğu gibi plaka kodları da farklıdır. Plaka kodu sayesinde hangi ilin hangi plakaya sahip olduğunu ve hangi plakanın hangi ili gösterdiğini bilmek kolaylaşır. 61 numaralı plakayı taşıyan il Karadeniz bölgesinin Trabzon ilidir.

Her ile ait olan plaka kodu birbirinden farklı olarak verilmiştir. Plaka kodlarının farklı olması, herhangi bir karışıklık çıkmasının önler. Seyahat ederken 61 plaka koduna rastlarsanız, bu kodu kullanan ilimizin Trabzon olduğunu bilirsiniz.

Oyun Oyna Video İzle Fıkra Oku
Anahtar Kelimeler