73 Nerenin Plakası ? 73 Plaka Nerenin ?

73 Nerenin Plakası ?

ŞIRNAK

73 Nerenin Plakası ? 73 Hangi İlin Plakası ? 73 Hangi İlin Plaka Kodu ? 73 Hangi İlin Plaka Numarası ? 73 Plaka Neresi ? Şırnak Plaka Kodu Ne ? Şırnak Plaka Numarası Ne ? Şırnak Plakası Ne ?

Önceki 73 Sonraki
Oyun Oyna Video İzle Fıkra Oku

73 Nerenin Plakası ?

Ülkemizde 81 il bulunuyor. Bulunan her il farklı bir plaka koduna sahip. Plakaların başında bulunan iki rakam plaka kodudur. Bu kod, bulunduğu aracın hangi ile kayıtlı olduğunu gösterir.

73 numaralı plaka kodu 【Şırnak】 iline ait plaka kodudur.

Aracın plakasındaki kodun 73 olması halinde aracın 【Şırnak】 iline kayıtlı olduğu anlaşılır.

Taşıt Plakası Nedir ?

Taşıt plakası, bir taşıtın devlet mercilerince tanınır, sorumluluğunun kimde olduğu bilinir ve trafiğe çıkabilir olduğunu gösteren, taşıta ait olan gerekli kayıtlara kolayca ulaşılmasını sağlayan, taşıta sağlam bir şekilde tutturan ufak bir tabeladır.

Dünyada taşıt plakası İlk olarak 1893 yılında Fransa’da kullanılmaya başlanmıştır. Türkiye'de taşıtlar için kullanılan plaka kodları, 227 Eylül 1962 tarihinde yayımlanan bir yönetmelik ile düzenlenmiştir.

Oyun Oyna Video İzle Fıkra Oku

73 Plaka Kodu

Ülkemizde 73 plaka kodunu kullanan 【Şırnak】 ilidir. 73 plaka koduna sahip olan 【Şırnak】, Doğu Anadolu bölgesinin şehirlerinden birisidir. 73 plaka kodunun 【Şırnak】 iline ait olduğunu bilirseniz, bu şehir hakkında daha geniş bilgiler alabilirsiniz.

【Şırnak】, Doğu Anadolu bölgesinde bulunan bir şehirdir. Türkiye'de bir arcacın 73 plaka kodunu taşıması o aracın 【Şırnak】 ilinde kayıtlı olduğunu gösterir. Ülkemizin herhangi bir yerinde 73 plaka kodunu taşıyan bir araç görürseniz, bu plaka kodunu kullanan ilin 【Şırnak】 olduğunu bilmelisiniz.

73 Plaka Numaralı İlimiz Hangisidir ?

Türkiye'de her ilin farklı özellikleri olduğu gibi plaka kodları da farklıdır. Plaka kodu sayesinde hangi ilin hangi plakaya sahip olduğunu ve hangi plakanın hangi ili gösterdiğini bilmek kolaylaşır. 73 numaralı plakayı taşıyan il Doğu Anadolu bölgesinin 【Şırnak】 ilidir.

Her ile ait olan plaka kodu birbirinden farklı olarak verilmiştir. Plaka kodlarının farklı olması, herhangi bir karışıklık çıkmasının önler. Seyahat ederken 73 plaka koduna rastlarsanız, bu kodu kullanan ilimizin 【Şırnak】 olduğunu bilirsiniz.

Anahtar Kelimeler