81 Nerenin Plakası ?

DÜZCE

81 Nerenin Plakası ? 81 Hangi İlin Plakası ? 81 Plaka Neresi ? 81 Plaka Hangi İlin ? Düzce Plaka Kodu Ne ? Düzce Plakası Ne ?

Önceki 81 Sonraki
Oyun Oyna Fıkra Oku

81 Nerenin Plakası ?

Ülkemizde 81 il bulunuyor. Bulunan her il farklı bir plaka koduna sahip. Araç plakalarının başında bulunan iki rakam plaka kodudur. Bu kod, bulunduğu aracın hangi ile kayıtlı olduğunu gösterir.

81 numaralı plaka kodu 【Düzce】 iline ait plaka kodudur.

Aracın plakasındaki kodun 81 olması halinde aracın 【Düzce】 iline kayıtlı olduğu anlaşılır.

Taşıt Plakası Nedir ?

Taşıt plakası, bir taşıtın devlet mercilerince tanınır, sorumluluğunun kimde olduğu bilinir ve trafiğe çıkabilir olduğunu gösteren, taşıta ait olan gerekli kayıtlara kolayca ulaşılmasını sağlayan, taşıta sağlam bir şekilde tutturan ufak bir tabeladır.

Dünyada taşıt plakası İlk olarak 1893 yılında Fransa’da kullanılmaya başlanmıştır. Türkiye'de taşıtlar için kullanılan plaka kodları, 227 Eylül 1962 tarihinde yayımlanan bir yönetmelik ile düzenlenmiştir.

Oyun Oyna Fıkra Oku

81 Plaka Kodu

Ülkemizde 81 plaka kodunu kullanan 【Düzce】 ilidir. 81 plaka koduna sahip olan 【Düzce】, Karadeniz bölgesinin şehirlerinden birisidir. 81 plaka kodunun 【Düzce】 iline ait olduğunu bilirseniz, bu şehir hakkında daha geniş bilgiler alabilirsiniz.

【Düzce】, Karadeniz bölgesinde bulunan bir şehirdir. Türkiye'de bir arcacın 81 plaka kodunu taşıması o aracın 【Düzce】 ilinde kayıtlı olduğunu gösterir. Ülkemizin herhangi bir yerinde 81 plaka kodunu taşıyan bir araç görürseniz, bu plaka kodunu kullanan ilin 【Düzce】 olduğunu bilmelisiniz.

81 Plaka Numaralı İlimiz Hangisidir ?

Türkiye'de her ilin farklı özellikleri olduğu gibi plaka kodları da farklıdır. Plaka kodu sayesinde hangi ilin hangi plakaya sahip olduğunu ve hangi plakanın hangi ili gösterdiğini bilmek kolaylaşır. 81 numaralı plakayı taşıyan il Karadeniz bölgesinin 【Düzce】 ilidir.

Her ile ait olan plaka kodu birbirinden farklı olarak verilmiştir. Plaka kodlarının farklı olması, herhangi bir karışıklık çıkmasının önler. Seyahat ederken 81 plaka koduna rastlarsanız, bu kodu kullanan ilimizin 【Düzce】 olduğunu bilirsiniz.

Anahtar Kelimeler